Hogyan válasszunk fűmagot a kertbe?
A fűmag kiválasztásakor érdemes odafigyelni pár dologra. A szárazságtűrő fűmag jó döntés lehet abba az esetben, ha a beültetni kívánt területet több órán keresztül éri nap. A befüvesített részt ugyanis gyakran kell locsolni, ahhoz, hogy az egészen tavasztól késő őszig üde zöld maradjon. A szárazságtűrő fűmag használatával azonban csökkenthetjük a locsolások számát és idejét, így vizet és időt is megspórolhatunk. A szaküzletekben számtalan változata létezik a fűmagoknak.
Így nálunk is beszerezhető a taposásnak ellenálló fűmag is, amelyet főleg a sportpályákon alkalmaznak. De ha gyerekek is van a házban, akik nyáron szívesen játszanak a szép zöld pázsiton, akkor érdemesebb az udvart taposást tűrő magokkal beültetni. A szárazságtűrő fűmag is jó megoldás lehet abban az esetben, ha időhiány miatt nincs lehetőségünk a rendszeres öntözésre, illetve ha a terület, amit be szeretnénk vetni nem árnyékos. Utóbbi esetben ugyanis az árnyéktűrő fűmag beszerzése az előnyösebb.
A napos területek, kertek füvesítéséhez ajánlott szárazságtűrő fűmag keverék magasabb arányban tartalmaz angol perje, vörös csenkesz és nádképű csenkesz magokat. Ezek a fűfélék a forró nyarakat is igen jól elviselik, és ha a legmelegebb nyári időszakban kora reggel, vagy késő este kicsit megöntözzük, akkor egész nyáron át dús, és üde zöld gyepet alkot. Ez igen pompás látványt nyújt, amit tovább díszíthetünk virágágyás szigetekkel, vagy díszes útburkolatokkal. Ha pázsitot telepítünk, akkor viszont nem feledkezhetünk meg arról sem, hogy ez igen sok törődést igényel, hiszen csak így lesz szép hosszú időn át.
Bár a szárazságtűrő fűmag keverékből fejlődött gyepet csak ritkán kell öntözni, de a rendszeres nyírást ez is igényli. Erre a vegetációs időszakban akár hetente is szükség lehet. De a szellőztetésről sem szabad megfeledkeznünk. A megfelelő szerszámok segítségével ezek a feladatok könnyen elvégezhetők.