Leírás
Superklór Granulátum Medencébe
Gyorsan oldódó klór granulátum 55%-os klór tartalommal. Nem emeli a pH értéket. Diklórizocianurát hatóanyaggal.
A medence fertőtlenítésének elsődleges feladata a vízben lévő ártalmas vírusok, gombák és baktériumok elpusztítása. A fürdőzők számára veszélyforrást jelentő kórokozók elleni védekezés. A legelterjedtebb és leghatásosabb eljárás a klóros fertőtlenítés. A medence vizének szabadklór értékét hetente kétszer célszerű ellenőrizni tablettás vízteszter, vagy papír tesztcsík segítségével. A klór a fertőtlenítés mellett oxidációs hatást – pl. szerves anyag lebontást, vaskiválasztást – is kifejt. A medencében tartós fertőtlenítő hatás érhető el, ami a medencevíztömeg 3-4 órás átforgatási ideje miatt alapvető fontosságú. A medence vizének optimális klór értéke 7,1-7,3-as pH tartományban van.
Klórgranulátumot leginkább a sokkszerű klórozáshoz javaslunk.
Alkalmazása:
- granulátumot műanyag kannában oldja fel, és a vízfelszínen locsolja szét
- fólia, vagy műanyag burkolatú medencénél ne szórja a granulátumot közvetlenül a vízbe, mert a granulátum a burkolat károsodását okozhatja
- az első három hétben naponta 20-30g szert tegyen 10m3 vízhez
- a negyedik héttől naponta 15-20g szert tegyen 10m3 vízhez.
- fontos a megfelelő pH érték is. Az ideális pH tartomány: 7,1-7,3
Vélemények
Medence-Tippek
Kristálytiszta vizű, higiénikus medence otthon
Mindenki a ragyogóan tiszta, csillogó, átlátszó vízről álmodik, amikor elképzeli a kert legszebb részére medencéjét. Egészségünk érdekében a medencével kapcsolatos egyik fő feladatunk a megfelelő fertőtlenítés. A fertőtlenítés célja a vízben egészségügyi kockázatot jelentő vírusok, gombák és baktériumok elpusztítása.
A legelterjedtebb és leghatásosabb eljárás a klóros fertőtlenítés. Több fajta, egymástól kisebb-nagyobb mértékben eltérő hatású klórtartalmú vegyszert használunk fertőtlenítésre. A medence vizének szabadklór értékét szintén hetente célszerű ellenőrizni tablettás vízteszter, vagy papír tesztcsík segítségével. Fertőtlenítésre leginkább a klór tablettákat javasoljuk. Kisebb, vagy nagyobb méretben, gyorsan, vagy lassabban oldódód formátumban is kaphatók. Klórgranulátum sokkszerű klórozáskor használunk.
Tartós távollét esetén célszerű a medencét letakarni, lehetőleg napsugárzást át nem engedő takaróval. A vízforgató üzemidejét napi egyszeri átforgatásra csökkenteni. A medencét be kell vegyszerezni az első fertőtlenítéskor szokásos módon. A távollét idejének megfelelő mennyiségű, lassan oldódó MAXI-KOMBI klórtablettát kell az adagolóba elhelyezni.
Bezöldült a víz esetén a pH érték 7,1-7,3-as beállítása után sokk-klórozást kell alkalmazni, majd növelt mennyiségű algaölőszer adagolása szükséges. A forgatóberendezést 2-3 óra után érdemes leállítani. Másnap reggel az elpusztult, a medence aljára leült algák medenceporszívóval felporszívózhatók. A kiszűrt algákat gyakori, 1-2 óránkénti szűrőöblítéssel távolíthatjuk el. Szükség esetén pelyhesítőszert is adagolhatunk a vízbe. Erősen, több napja bezöldült víz esetén érdemes megfontolni a teljes vízcserét.
A medence minőségét hetente egyszer, vagy kétszer érdemes ellenőrizni tesztcsík, vagy tablettás teszter segítségével. Ez a feladat mindössze 2 percet vesz igénybe, és azonnal elárulja, szükség van-e bármilyen egyéb teendőre a medencénkkel kapcsolatosan.