Leírás
Maxi Classic KLÓR Tabletta Medencébe Lassan oldódó, 200g-os klór tabletta 90%-os klór tartalommal. Nem emeli a pH értéket. Triklórizocianursav hatóanyaggal. Nagy hatékonyságú fertőtlenítőszer. A lassan, 1 hét alatt oldódó MAXI CLASSIC klórtabletta a medencék folyamatos fertőtlenítésére szolgál. Hatóanyaga az aktív klór, amelyet a gyors lebomlás ellen az izocianúrsav stabilizál.
A medence fertőtlenítésének elsődleges feladata a vízben lévő ártalmas vírusok, gombák és baktériumok elpusztítása. A fürdőzők számára veszélyforrást jelentő kórokozók elleni védekezés. A legelterjedtebb és leghatásosabb eljárás a klóros fertőtlenítés. A medence vizének szabadklór értékét hetente kétszer célszerű ellenőrizni tablettás vízteszter, vagy papír tesztcsík segítségével. A klór a fertőtlenítés mellett oxidációs hatást – pl. szerves anyag lebontást, vaskiválasztást – is kifejt. A medencében tartós fertőtlenítő hatás érhető el, ami a medencevíztömeg 3-4 órás átforgatási ideje miatt alapvető fontosságú. A medence vizének optimális klór értéke 7,1-7,3-as pH tartományban van.
Alkalmazása:
- a tablettákat fólia, vagy műanyag burkolatú medencénél ne dobja közvetlenül a vízbe, mert a burkolat károsodását okozhatja.
- használjon úszóadagolót, a megfelelő lassú oldódáshoz!
- a klórszint gyorsan oldódó készítménnyel történő megfelelő beállítása után 30-35m3 víztérfogatra 2-3db tabletta szükséges kéthetente. Eltérő víztérfogat esetén, időjárástól és terhelésingadozástól függően az adagolási mennyiség változhat.
- a medencevíz klórtartalma 0,4-0,8mg/l között legyen!
- A medence pH értéke 7,1-7,3 között ideális.
Hogyan tárolja a vegyszereket?
- A vegyszereket jól elzárva, hűvös, száraz és jól szellőzött helyiségben kell tárolni.
- A közvetlen napsugárzástól védeni kell.
- Az anyagokat élelmiszerekkel, könnyen korrodáló és könnyen gyúlékony anyagokkal együtt tárolni nem szabad.
- Más vegyszerekkel nem szabad összekeverni.
- A szemmel és a bőrrel való érintkezést kerülni kell.
- A szemmel vagy bőrrel való érintkezés után bő vízzel le kell mosni, majd a sérültet esetlegesen orvosi ellátásban kell részesíteni.
- Az összes vegyszert oly módon kell tárolni, hogy ahhoz gyermekek vagy illetéktelenek ne férhessenek hozzá.
- A termékek megfelelnek a hazai és a nemzetközi törvényi előírásoknak. A címkén a mindenkor érvényben lévő veszély és biztonsági előírások fel vannak tüntetve. A csomagolások megfelelnek a veszélyes anyagokra vonatkozó szállítási előírásoknak és a biztonság legmagasabb fokát garantálják.
- Minden esetben figyelmesen olvassa el az éppen használt vegyszer dobozán található használati utasítást, különös tekintettel a javasolt adagolási arányokra!
Vélemények
Medence-Tippek
Kristálytiszta vizű, higiénikus medence otthon
Mindenki a ragyogóan tiszta, csillogó, átlátszó vízről álmodik, amikor elképzeli a kert legszebb részére medencéjét. Egészségünk érdekében a medencével kapcsolatos egyik fő feladatunk a megfelelő fertőtlenítés. A fertőtlenítés célja a vízben egészségügyi kockázatot jelentő vírusok, gombák és baktériumok elpusztítása.
A legelterjedtebb és leghatásosabb eljárás a klóros fertőtlenítés. Több fajta, egymástól kisebb-nagyobb mértékben eltérő hatású klórtartalmú vegyszert használunk fertőtlenítésre. A medence vizének szabadklór értékét szintén hetente célszerű ellenőrizni tablettás vízteszter, vagy papír tesztcsík segítségével. Fertőtlenítésre leginkább a klór tablettákat javasoljuk. Kisebb, vagy nagyobb méretben, gyorsan, vagy lassabban oldódód formátumban is kaphatók. Klórgranulátum sokkszerű klórozáskor használunk.
Tartós távollét esetén célszerű a medencét letakarni, lehetőleg napsugárzást át nem engedő takaróval. A vízforgató üzemidejét napi egyszeri átforgatásra csökkenteni. A medencét be kell vegyszerezni az első fertőtlenítéskor szokásos módon. A távollét idejének megfelelő mennyiségű, lassan oldódó MAXI-KOMBI klórtablettát kell az adagolóba elhelyezni.
Bezöldült a víz esetén a pH érték 7,1-7,3-as beállítása után sokk-klórozást kell alkalmazni, majd növelt mennyiségű algaölőszer adagolása szükséges. A forgatóberendezést 2-3 óra után érdemes leállítani. Másnap reggel az elpusztult, a medence aljára leült algák medence porszívóval felporszívózhatók. A kiszűrt algákat gyakori, 1-2 óránkénti szűrőöblítéssel távolíthatjuk el. Szükség esetén pelyhesítőszert is adagolhatunk a vízbe. Erősen, több napja bezöldült víz esetén érdemes megfontolni a teljes vízcserét.
A medence minőségét hetente egyszer, vagy kétszer érdemes ellenőrizni tesztcsík, vagy tablettás teszter segítségével. Ez a feladat mindössze 2 percet vesz igénybe, és azonnal elárulja, szükség van-e bármilyen egyéb teendőre a medencénkkel kapcsolatosan.