Leírás
GARDENA Csapelem 3/4" Belső menettel 21 mm (G 1/2)-vízcsapra 26,5 mm-es (G3/4)-menettel. Külső menetes vízcsapra csatlakoztatható. Megkönnyíti a kertben a locsolást. A csapcsatlakozóhoz már könnyedén, egy mozdulattal rá lehet kattintani a Gardena gyorscsatlakozót, ami a tömlő gyors használatát teszi lehetővé. A Gardean csap- és gyorscsatlakozó segítségével időt takaraítunk meg magunknak. Nem kall bajlódni awa-bilincs megszorításával. Csak egyszerűen le- és felkattinthatjuk a slagot a csapra. Egyszerű, kellmes kezelés az új formának köszönhetően.Ehhez csatlakoztatható gyorscsatlakozóval a tömlő.
A csúszásmentes külső kialakítás garantálja a problémamentes és kényelmes összeszerelést. Könnyű, kényelmes kezelést tesz lehetővé. Az Anti-Splash innovatív formatervezés garantáltan fröccsenésmentes vízvételt tesz lehetővé.
Vélemények
Öntözési Tippek
AZ ÜDE, KICSATTANÓ KERT TITKA
- avagy miért zöldebb a szomszéd kertje? -
Bármerre járok, üde, élénkzöld, sűrű pázsit képe tárul elém minden magazinban, kertészeti reklámban, hirdetésben. Hazaérve legtöbbünket azonban nem ez a látvány fogad. Sárgálló foltok, kissé megfakult, itt-ott ritkás fű. Rosszabb esetben hópenész, vakondtúrások. Az olvadást követően előbukkanó gyep nem mindig vidám látvány. Akkor mégis hogyan lehet más kertekben olyan gyönyörű, sűrű a pázsit? ..és miért egészségesek, haragoszöldek a sövények? Íme, itt a titkunk: nagyon egyszerű...
Az egyik legfontosabb teendő a kertben a megfelelő Öntözés. Ez azonban nem azt jelenti, hogy éjjel-nappal ész nélkül kell locsolni a kertben! Ha kicsit utánajárunk a dolgoknak, rájövünk, hogy sokszor a kevesebb is lehet több.
A mi klímánk a nyári időszakokban évről-évre egyre aszályosabb. Emiatt a szükséges csapadékot folyamatosan pótolnunk kell, ha szép, dús pázsitot szeretnénk. A legkényelmesebb megoldás az automata öntözőrendszer, de ha ez nem áll rendelkezésre, jobbnál jobb esőztetők közül válogathatunk a kertészeti árudákban. A kerti csaphoz pedig egy mozdulattal rögzíthetünk egy egyszerű időzítőt, amit kedvünk szerint beállíthatunk. Az optimális időszak a gyep öntözésére a kora reggel, hajnali órák. A víz így nem pang egész éjjel a fűszálakon, ezáltal kevesebb lehetőséget adunk a gombás betegségek kialakulásának. Kertészek körében tűző napon kimondottan tilos a locsolás a nagyfokú párolgás, illetve a kiégés veszélye miatt. Gyakran kérdezik vásárlóink: gyakran keveset, vagy ritkábban többet öntözzenek? Mi a ritkább, de nagyobb mennyiségű víz kijuttatása mellett szavazunk. Így ugyanis a gyökerekig lejuttathatjuk a vizet, ami tovább tárolódik a hűvösebb talajban. A talaj felszíne azonban könnyebben felmelegszik, a párolgás, kiszáradás ott mindig gyorsabb. Tehát, aki minden nap 10 percre beállítja az öntözőóráját, valószínűleg feleslegesen locsol ki több köbméter vizet az egész kertjében. A forró, tűző napsugarak ugyanis seperc alatt felszárítják a talajfelszínen éppencsak megálló vízcseppeket.
Amenyiben a kerti csapról öntözünk billenő locsolóval, vagy körlocsolóval, azt semmiképpen sem a tűző napon tegyük! Az apró vízcseppek ugyanis felnagyítják a napsugarakat, és megégetik a növény felszínét. Emellett a felforrósodott növényfelszínt hirtelen lehűtve valósággal "sokkot" kapnak a növények, ami szintén legyengíti őket, roncsolja a szöveteket. Várjuk meg, amíg lehűl a levegő, és ha nagyon szükséges, este öntözzünk. Ha nem száradtak ki túlságosan a növények, várjuk meg a hajnali órákat!
Ugyanez érvényes a bokrok, ágyások öntözésére is. Ha csepegtető csöveket húzunk ki, és célzottan a növény tövéhez juttatjuk a vizet, akkor is inkább ritkábban több vizet engedjünk a növények gyökeréhez. Így a nedvesség egészen a gyökérzetig le tud jutni, a növény pedig hamar fel is tudja venni. Gyakori probléma, hogy minden nap pár percet megy a csepegtetőberendezés, mégis elszáradnak, sárgulnak a növények a kertben. Ilyenkor csak a talajfelszín lesz kicsit nedves, és pont a gyökérzet nem kap megfelelő vizet. A megfelelő mikro- és makroanyagok, tápanyagok felvételéhez azonban mindenképpen szükséges a megfelelő mennyiségű víz, hogy a növény sejtjei közt megindulhasson a tápanyagszállítás folyamata. Száraz növényt pedig tápozni TILOS! Ilyenkor ugyanis még meg is perzselhetjük a növényt, amivel igencsak nagy kárt tehetünk kertünk díszeiben.
Ha nincsen öntözőberendezésünk, nagyon praktikus és kényelmes locsolófejek, hosszabító szárral ellátott locsolófejek kaphatók a kertészetekben. Nem kell hajolgatnunk, kíméljük a derekunkat, mégis célzottan a növény tövéhez juttathatjuk a vizet. A gyepet kényelmes, jobbnál jobb billenő locsolókkal, szektoresőztetőkkel, körlocsolókkal is öntözhetjük, és ha nem szeretnénk korán kelni, egy egyszerű, otthon is könnyedén beállítható időzítő órát is feltehetünk a csapra. Ezeket nagyon egyszerűen egy mozdulattal csatlakoztathatjuk a slagra, nem kell hozzá semmi szaktudás. Nyaralás alatt mindenképpen javasoljuk az időzítő óra felszerelését, így nem kell szomszédunkat megkérni, hogy minden hajnalban, vagy késő este menjen át és locsolja meg a kertet.
Kellemes kertészkedést kívánunk!