Leírás
Fólia Javító Készlet Medencéhez Gyors megoldás a medencejavításhoz, föld feletti medencék belső fóliájához, strandcikkekhez.
Tartalma: 30ml ragasztó, fólia, pamacsos pálca a ragasztó felviteléhez.
Hogyan használjam?
1. A felületet meg kell tisztítani PVC lemosó szerrel, mert az egész felületnek por- és zsírmentesnek kell lennie! (Pl. alkohollal.)
2. A foltnál kicsivel nagyobb méretű anyagot ki kell vágni a mellékelt fóliából, akkorát, hogy teljesen eltakarja a foltot. Mindig kerek foltot vágjon ki, így elkerülhető a szakadás, és a szélek felhajlása.
3. Kenje fel a ragasztó anyagot a felületre! Kisméretű PVC és felfújható medence esetén kenje be a foltot vékonyan, úgy, hogy a teljes felületén egyenletesen oszoljon szét! Nagyméretű medence, vagy medencefólia esetén kenje be a foltot bőségesen, úgy, hogy a teljes felületén egyenletesen oszoljon szét!
4. A ragasztás kivitelezése: Vízen kívüli ragasztáskor helyezze a ragasztóval bekent foltot a sérült felületre, majd nyomja a ragasztandó felületre! Középről kifelé haladva simítsa el ki az esetleges buborékokat, hogy a felület sima legyen! 24 órán keresztül hagyja a száradni a javított foltot, hogy a teljes szilárdság kialakuljon! Csak ezután terhelje a felületet! Víz alatti ragasztás esetén ugyanígy járjon el, ha lehet, 24 órán keresztül ne terhelje a javított felületet!
Vélemények
Medence-Tippek
Kristálytiszta, algamentes víz otthon
Mindenki a ragyogóan tiszta, csillogó, átlátszó vízről álmodik, amikor elképzeli a kert legszebb részére medencéjét. Egészen addig, amíg az elkezd bezöldülni, zavaros lesz, belehullanak a levelek... Ilyenkor felmerül a kérdés: Hogyan lehet, hogy másnak valóban olyan a medencéje, amilyet én szeretnék? A megoldás nálunk van. Medencevegyszereinkkel és tippjeinkkel Ön is krisztálytiszta medence mellett napozhat, amíg a gyerekek a higiénikus vízben lubickolnak. Hát hajrá! Ássuk bele kicsit magunkat a tiszta medence titkába! Kevesen tudják például, hogy nem évente kétszer kell nagytakarítást végezni a medencében, hanem elég hetente 10 percet rászánni. A sokszor kevesebb itt valóban eredményesebb.
Ki szeret zöldes, nyálkás medencében fürdőzni? Valószínűleg nem túl sokan. Ezt kiküszöbölendő a medenceápolással kapcsolatos fontos feladatunk az algaképződés megelőzése. A legtöbb medence a kert napos részében helyezkedik el, az erős napsugárzás és felmelegedés elősegíti az algák felszaporodását. Az algaspórák a széllel vagy az esővel kerülnek a vízbe, emiatt elsősorban a kerti medencék hajlamosak az algásodásra. Az algásodást az állandó klórszint késlelteti, de megakadályozni nem tudja, mert a legtöbb algafajta ellenálló a klórral szemben, ezért feltétlenül szükséges algaölőszer rendszeres adagolása. Jó tudni, hogy mint minden vegyszer, az algaölő is csak a megfelelő pH-tartományban (7,1-7,3 között) hatásos igazán. Megfelelő fertőtlenítőszer szint tartásával a konkrét vegyszer utasításaitól függően 1-2 hetente adagolva, az algásodás elkerülhető. A korszerű algaölők növelt adagolásával a már bealgásodott medencében is elpusztíthatók az algák. Az algamentesítés csakis megfelelő fertőtlenítési eljárással kombinálva hatékony.
Bezöldült a víz esetén a pH érték 7,1-7,3-as beállítása után sokk-klórozást kell alkalmazni, majd növelt mennyiségű algaölőszer adagolása szükséges. A forgatóberendezést 2-3 óra után érdemes leállítani. Másnap reggel az elpusztult, a medence aljára leült algák medenceporszívóval felporszívózhatók. A kiszűrt algákat gyakori, 1-2 óránkénti szűrőöblítéssel távolíthatjuk el. Szükség esetén pelyhesítőszert is adagolhatunk a vízbe. Erősen, több napja bezöldült víz esetén érdemes megfontolni a teljes vízcserét.
A medence minőségét hetente egyszer, vagy kétszer érdemes ellenőrízni tesztcsík, vagy tablettás teszter segítségével. Ez a feladat mindössze 2 percet vesz igénybe, és azonnal elárulja, szükség van-e bármilyen egyéb teendőre a medencénkkel kapcsolatosan.