Leírás
[PRODUCT - Az anemone virágú dáliák igazán különleges és elegáns megjelenésű dáliatípusok, amelyek nevüket a szellőrózsa (anemone) formájára emlékeztető virágfelépítésükről kapták. Az anemone virágú dália virágai különlegesek, hiszen a közepükön egy teljesen más szerkezetű, kúp alakú rész található, míg a szirmok szépen szétterülnek. Ezáltal olyan, mintha egy anemone virág (szellőrózsa) hatását keltenék. Az anemone dáliák széles színskálán elérhetők, a fehértől kezdve a rózsaszínen, pirosan, lilán át egészen a sárgáig. Gyakran a szirmok széle sötétebb, mint a közép. Ezek a dáliák közepes és nagy méretű virágokkal rendelkeznek, így kiemelkednek más növények közül. A virágok átmérője általában 15-20 cm. A dália növekedése erőteljes, akár 1-1,5 méter magasra is megnőhet. Így tökéletesen alkalmasak a háttérbe ültetve, vagy vágott virágként is csodásak.
Az anemone dáliák a napos helyeket kedvelik, ahol megfelelő mennyiségű fényt kapnak. Kedvelik a tápanyagban gazdag, jól vízelvezető talajt. A dália nem szereti, ha túl száraz a talaj, de arra is ügyelni kell, hogy ne álljon rajta víz. Mivel a virágok elég nagyok és nehezek, érdemes őket egy-két karóval támasztani. Vágott virágként is fantasztikus, a dália színes és különleges virágai hosszú ideig díszítenek vázában is. Ezek a dáliák tehát nemcsak gyönyörűek, hanem figyelemfelkeltőek is, így minden kert éke lehetnek! Dobd fel kertedet az Anemone dáliák mesés színeivel! Vásárold meg most, és élvezd a természet egyik leglenyűgözőbb virágát egész nyáron!
Ültetési segédlet:
Ültetési idő: április, május
Virágzási idő: júliustól októberig
Virágmagasság: 100cm
Virág színe: Lila
Hagymák/Gumók mennyisége: 1db
Vélemények
A dália gumók teleltetése
A dália gumók teleltetése kulcsfontosságú ahhoz, hogy a következő szezonban is gyönyörű virágokat hozzanak. Mivel a dáliák fagyérzékenyek, ezért a gumókat a hideg hónapokra fel kell szedni és megfelelően tárolni.
1. Mikor kell felszedni a gumókat? Az első fagyok után, amikor a dália föld feletti része már elszáradt és megbarnult. Várj pár napot a fagy után, hogy a gumók befejezhessék érési folyamatukat, majd kezdheted a felszedést.
2. Hogyan ássuk ki a gumókat? Óvatosan ásd körbe a növényt egy ásóvillával vagy ásóval, ügyelve arra, hogy ne sértsd meg a gumókat. Emeld ki a gyökeret, és rázd le róla a földet! Ne mosd meg, mert a nedves gumók könnyen rothadásnak indulhatnak.
3. Szárítás és tisztítás: Helyezd a gumókat egy száraz, szellős helyre, és hagyd őket kb. 1 hétig száradni! A felesleges földet és az elszáradt gyökereket óvatosan távolítsd el! A száron maradt részt vágd vissza kb. 10 cm-re.
4. Tárolás előkészítése: A gumókat tőzegmohában, fűrészporban vagy homokban tárolhatod, hogy megőrizzék nedvességtartalmukat, de ne legyenek túl nedvesek! Tárold őket száraz, hűvös, fagymentes helyen (kb. 5-10°C). A pince, garázs vagy hűvös kamra ideális. Ne rakd őket műanyag zacskóba vagy légmentesen zárt tárolóba, mert könnyen bepenészedhetnek.
5. Rendszeres ellenőrzés: Havonta nézd át a gumókat, és ha valamelyik rothadásnak indult, távolítsd el. Ha a gumók nagyon kiszáradtnak tűnnek, egy kis permetezéssel visszaadhatod nekik a nedvességet.
6. Ültetés tavasszal: A fagyok elmúltával (április-május környékén) újra elültetheted a gumókat. Az ültetés előtt ellenőrizd az állapotukat, és ha szükséges, vágd le a sérült részeket.
Ezzel a módszerrel a dália gumóid épen átvészelik a telet, és tavasszal újra gyönyörű virágokat hoznak!